4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Cred ca va fi un nou Ev Mediu

Conectare

Mi-am uitat parola

Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X

Admin

ADMINISTRATOR
Oamenii care s-au pregatit o viata intreaga pentru sfarsitul lumii. "Cred ca va fi un nou Ev Mediu"

Sfarsitul lumii e la trei saptamani distanta, daca ar fi sa le dam crezare celor care interpreteaza astfel calendarul mayas. Daca intr-adevar, s-ar intampla un cataclism pe 21 decembrie, multi dintre noi ar fi luati prin surprindere.

National Geographic a gasit insa oameni care se pregatesc de o viata pentru acest moment.

Convins ca omenirea nu poate supravietui multa vreme ca pana acum, scriitorul SF Edward O'Toole s-a mutat in Slovacia. Traieste din roadele pamantului si isi invata copiii cu un trai primitiv.

''Cred va fi un nou Ev Mediu si vreau sa fiu pregatit'', declara el.

La randul lui, un ingrijitor se pregateste pentru haosul care ar urma, crede el, unei eruptii solare catastrofale. Are o colectie de arme si isi antreneaza papilele gustative pentru zile negre.

''Veverita, iepure, cotofana, am incercat si oua de furnici o data'', marturiseste Malcolm Bowler.

Iar o doamna si-a umplut pivnita de conserve. Insa din trusa ei de supravietuire nu lipsesc nici prezervativele.

''Pentru ca si in vremuri grele, oamenii tot fac dragoste'', crede casnica Annie Durbin.

La mii de kilometri distanta, in Mexic, urmasii mayasilor fac pregatiri nu pentru sfarsitul lumii, ci pentru inceputul unei noi ere.

Kaioshin

Membru cu experienta
Membru cu experienta
da nu cred in asa ceva Nu de multe ori sa spus si nu a fost nimic numai Dumnezeu stie !!

Admin

ADMINISTRATOR
SasukeUchyha a scris:da nu cred in asa ceva Nu de multe ori sa spus si nu a fost nimic numai Dumnezeu stie !!

Da, dar ceva cred ca totusi va fi... adica cum se zicea cu acele buncăre care exista si au existat.. adica cumva ceva exista... Cine stie poate chiar va deveni o alta era... dupa cum se vede lumea sa inrautatit foarte tare... si credinta nu prea mai este... :)

Kaioshin

Membru cu experienta
Membru cu experienta
Da asta asa e dar daca e sa o luam dupa biblie sfrasitu lumii va fi atuncea cand v-or invia mortii si Dumnezeu ne ia la judecata de apoi...

Continut sponsorizat

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017