4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
COD PORTOCALIU ŞI GALBEN de caniculă în toată ţara până duminică

Conectare

Mi-am uitat parola

Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X

Admin

ADMINISTRATOR
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o avertizare cod galben şi portocaliu de caniculă pentru întreaga ţară, valabil de joi până duminică. Conform avertizării, în intervalul menţionat valul de căldură se va intensifica şi va cuprinde treptat înteaga ţară.

Judeţeţe avertizate cu cod portocaliu sunt Bihor, Arad, Timiş, Caraş-Severin, Hunedoara, Alba, Gorj, Mehedinţi, Dolj, Vâcea, Argeş, Olt, Teleorman, Dâmboviţa, Prahova, Ilfov, Giurgiu, Călăraşi, Ialomiţa, Buzău şi Brăila.

"Pe parcursul zilei de joi (23 august), canicula se va intensifica în regiunile sudice, iar în zilele următoare (24, 25 şi 26 august) şi în cele vestice. În Câmpia de Vest, Câmpia Română şi sud-vestul Transilvaniei, temperaturile maxime se vor situa frecvent între 38 şi 41 de grade, în Lunca Dunării se vor înregistra izolat şi 42 de grade, iar disconfortul termic va fi deosebit de accentuat", se precizeazăn avertizarea emisă de Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM).

Restul ţării se va afla, tot de joi până duminică, sub atenţionare cod galben de caniculă.

Temperaturile maxime se vor situa frecvent între 35 şi 38 de grade în toate zonele de câmpie, deal şi podiş, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge şi local va depăşi pragul de 80 al disconfortului termic.

LetSmOke

Membru nou
Membru nou
Mi-a fost lene sa citesc tot ce ai scris tu acolo.Oricum am inteles ca va fi temperaturii mari pana la 41 de grade.

Admin

ADMINISTRATOR
LetSmOke a scris:Mi-a fost lene sa citesc tot ce ai scris tu acolo.Oricum am inteles ca va fi temperaturii mari pana la 41 de grade.

Daa... :) ce calddd :) nici la bazin nu'mi vine sa ma duc pe caldura asta ... :|

Kaioshin

Membru cu experienta
Membru cu experienta
aha asta e vechi Nu

Admin

ADMINISTRATOR
Pai daca acum te-ai trezit sa vezi anuntul Nu

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum