4Tuning
Filme
Scurt Metraje
Stiri Online
Anunturi de la forum
Cautare
Sustine-ne
Contact
Regulament
Editare profil
Mesajele proprii
Seriale
Amenzi pentru transferul ilegal de fișiere

Conectare

Mi-am uitat parola

Fa-ti cont logheaza-te si posteaza ... Poti raspunde la orice subiect doresti cu contul tau official !
Vrei sa dezbati, ai o problema poti deschide un topic nou !
CONECTEAZA-TE PENTRU A DISPAREA ACEST MESAJ !!!
INREGISTREAZA-TE sau CONECTEAZA-TE
X

tmfdbx

Membru fidel
Membru fidel
Este vorba de o situație destul de mult mediatizată: amenzile pentru utilizatorii programelor de tip file sharing (ODC, StrongDC sau DC și altele).

În cazul „Amenda DC ”, judecătorii au stabilit o amendă administrativă (contravenție) care a constat în plata pieselor (albumelor) protejate de legea dreptului de autor.

Reprezentanții legali urmăresc, de fapt, să bage spaima în marea masă a utilizatorilor de programe file-share prin amenințări cu dosare penale și amenzi insuportabile, în loc să găsească o metodă mai elegantă și mai eficientă de combatere a pirateriei.

Dacă încercăm să trecem în revistă câteva dintre motivele pentru care în România pirateria este atât de des întâlnită, am putea enumera: prețul ridicat al CDurilor și DVDurilor comercializate (dacă ținem cont că salariul mediu este în jurul a 300 - 400 euro), ofertă și educația.

Așadar, probabil că internauții români vor continua să descarce conținut fără să-l plătească.
sursa: IT-Portal

hmm.. acum SOPA sună mai bine
"Așadar, probabil că internauții români vor continua să descarce conținut fără să-l plătească." awww yeaa
dar totuşi, mai uşor cu pirateria ,
tmfdbx

Tryfoita

Membru cunoscator
Membru cunoscator
Si judecatori au pe o parte dreptate dar si utilizatori mai bine rezolva problema cum trebuie nu cu amenzi

tmfdbx

Membru fidel
Membru fidel
mai bine n-ar rezolva-o deloc Nu)) ca o sa vina razbunarea hackerilor >:)

Tryfoita

Membru cunoscator
Membru cunoscator
Normal aia tin mereu minte daca ar fi un hacker deala ca pe megaupload sa sparga fisierele romanilor cu ce tinem noi nici armata nu poate sal prinda pe ala

Gorlan

Membru cu experienta
Membru cu experienta
Nu o sa reuseasca SOPA, chiar daca se dau amenzi, va spun eu ca se va descarca mult mai mult, decat fara amenzi Nu

Maw

MODERATOR
Am auzit de asta , pei crezi ca se lasa astia asa usor?

Gorlan

Membru cu experienta
Membru cu experienta
Se pare ca inchid si trackerul btjunkie...

tmfdbx

Membru fidel
Membru fidel
da' astia vor sa cumparam tot ce downloadam?! sunt tampiti sau tampiti?

Admin

ADMINISTRATOR
Cea mai mare prostie omeneasca Nu

Gorlan

Membru cu experienta
Membru cu experienta
Sa dea amenzi? Nu Atat le trebuie ca o incurca cu uniunea europeana, pentru ca pirateria nu a fost interzisa. Si acum imi iau si eu DC sa vezi cate descarc :X

Continut sponsorizat

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

http://www.hitwebcounter.com/htmltutorial.php
WebPage Visits 11.13.2017